122540

Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā?
03.12.2019


Eiropa tuvāk iedzīvotājiem - tā skan viena no jaunā plānošanas perioda Kohēzijas fonda prioritātēm. No galvaspilsētas un reģionālajiem centriem attālinātās teritorijās iedzīvotāji ir vienlīdz nozīmīgi valsts un visas Eiropas nākotnei, lai arī fiziski un diemžēl arī informatīvi bieži ir tālāk, tāpat arī šiem iedzīvotājiem dažkārt ir izaicinošāk sajust Eiropas tuvumu un rūpes. Parādīt, ka Eiropa ir tepat blakus un ikdienišķās lietās saskatāma, ir Eiropas Komisijas kampaņas “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne” mērķis. Biedrība “Latvijas Lauku forums“ (LLF), iesaistoties šajā kampaņā un sadarbībā ar biedrību "Krāslavas rajona partnerība", 2019. gada 11. un 12. decembrī rīko divas tikšanās. To laikā tiks izzinātas Eiropas sniegtās iespējas laukiem un iedzīvotāji uzzinās dažādas pieredzes dzīves kvalitātes uzlabošanai un ekonomikas attīstībai, kas kalpo kā apliecinājums, ka Eiropas mērogā vietējā attīstība un iespēju radīšana ir ļoti nozīmīga.

Kampaņas ietvaros LLF 11. un 12. decembrī  viesosies Ķepovas un Indras ciemos, kur tiks izceltas skaistās iniciatīvas, kas tapušas ar Eiropas fondu atbalstu. Ikviens, kam interese, ir aicināts pievienoties pulcēšanās vietās, kur iedzīvotājus ved ikdienas gaitas. Ieraugot, kas paveikts un daudzkārt nezināms tuvākajā apkārtnē, izzinot kā Eiropas rīcība sastopama apkārtējā vidē, būs iespēja ieraudzīt pašiem sevi Eiropā. Klātesošie dzirdēs pieredzes stāstus par lielām lietām mazās vietās, iesaistīsies vērtīgās sarunās par to, kā iedzīvotāju vajadzības satiek Eiropas Savienības sniegtās iespējas. Sanākušie tiks palutināti ar uzkodām un dzērieniem. Uz norises vietām būs iespējams doties organizētos autobusos. 

11. decembrī, pirmajā kampaņas vietā,  vides izglītības un kultūras centrā "Ķepa" sanācējus iedvesmos meža floras un faunas bagātība, savukārt spēka un mērķtiecības pieredzi stāstīs jauni cilvēki, kuri radoši attīstījuši uzņēmējdarbību un īstenojuši iniciatīvas biedrību paspārnē. 

12. decembrī, Indrā dalībnieki izzinās veiksmīgas uzņēmējdarbības izaugsmes stāstu un iepazīsies ar laimes mājām un amatniecības noslēpumiem aušanas darbnīcā, kā arī varēs mieloties ar svaigi ceptām pankūkām ar plašu gardu ievārījumu kolekciju.

2019. gada 11. decembris plkst. 17.45 – 20.30

Vides izglītības un kultūras centrs  „Ķepa” Neikšānos, Ķepovas pagastā, Dagdas novadā. Programma

2019. gada 12. decembris plkst. 17.30 – 20.30

„Laimes muzejs”, aušanas darbnīca, ievārījuma iela Indrā, Krāslavas novadā. Programma

Papildus informācija:

Zane Ločmele

25608232 
      Atpakaļ