122464

Skaņu ierakstu studija Krāslavā
17.11.2017


Biedrība “Jauniešu apvienība “Dzelzsgriezējs”” īsteno Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansētu LEADER projektu “Skaņu ierakstu studija Krāslavā”. Jau ir iegādāta skaņu ierakstu studijai nepieciešamā audio aparatūra un studijas tipa instrumenti - studijas monitori, audio interfeiss, mikrofonu komplekti, lampu pastiprinātāji, ģitāras kombo pastiprinātājs, speciālas basģitāras ar skaņas noņēmēju un bungu komplektu. Projekts tika iesniegts biedrības “Krāslavas rajona partnerība” darbības teritorijas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015. - 2020. gadam izsludinātā konkursa rīcībā “Atbalsts sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem”.

Jaunatklātā „Dzelzsgriezēja” studija varēs nodrošināt iespēju kvalitatīvi ierakstīt skaņu, kuras kvalitāte ir pielīdzināma dārgu skaņu ierakstu studijas līmenim. Iegādāto preču skaitā ir bungu komplekts, kuru papildina unikāli mikrofoni, kas ļaus ierakstīt bungu un perkusiju skaņas augstākā kvalitātē, nekā vairumā Latvijā esošajās studijās. Inovatīvs ir arī iegādātais ģitāras lampu pastiprinātājs, kas no savas klases un veida ir vienīgais Krāslavas novadā. Savukārt  basģitāras pastiprinātājs radīs iespēju ierakstīt ģitāras visdažādākajos toņos. Projekta ietvaros iegādāta arī Cort Arona 4 basģitāra, kuras skaņu noņēmēju parametri ir paredzēti tieši basa, zemo frekvenču ierakstiem studijas apstākļos. Jaunais aprīkojums ļauj jauniešiem apgūt skaņu režijas pamatus pie attiecīgās jomas speciālistiem un arī pašiem veidot profesionālu skaņu ierakstu. 

Projekta “Skaņu ierakstu studijas izveide” vadītājs Toms Zaltāns: “Skaņu ierakstu veikšana ir liela problēma Krāslavas novada jauniešiem un mākslinieciskās pašdarbības dalībniekiem. Skaņas ierakstīšana un apstrāde profesionālā studijā var izmaksāt samērā dārgi, kas liedz iespēju vairākiem pašmāju kolektīviem realizēt iecerētos mērķus ierakstīt dziesmas un mūziku. Realizējot šo projektu, “Dzelzsgriezējs” uzsāk darbību pie ierakstu, tai skaitā fonogrammu nodrošināšanas pasākumu apskaņošanai. Iecerēts veikt ierakstus folkloras kopu, vokāli instrumentālo ansambļu, solistu un orķestru vajadzībām. Skaņas ierakstus varēs izmantot dažādām vajadzībām - gan personīgi muzikālajiem kolektīviem, gan kā fonogrammu koncertiem, prezentācijām, kā arī dažādiem pasākumiem. Iegādātais aprīkojums ir viegli pārvietojams, tādējādi nodrošinās to lietošanu pēc nepieciešamības gan kultūras namos, gan skolās, u.tml., padarot projekta rezultātus publiski pieejamus neierobežotā laikā. Novadā un tuvākajā apkaimē šāds pakalpojums vai aktivitāte  netiek piedāvāta.”

Projekta attiecināmā summa 4887,00 EUR, t.sk. ELFLA finansējums sastāda 90 % - 4398,30 EUR, biedrības līdzfinansējums 10 % - 488,70 EUR.

 
      Atpakaļ